Sohbet Girişi

Yardim

EylulSohbet.Net Yardım (S.S.S)

Kullanıcılar ücretsiz olarak üye oldukları Chat programlarına anında üye olarak online sohbetlere anında katılabilir.

Mobil aplikasyonlarla doğrudan uyumlu olan bu alanları kullanmak için bilgisayar, cep telefonu ya da tablet sahibi olmak yeterlidir.

Daha önce alınmamış nicknamelerden biri seçilip şifre ile giriş yapmak mümkündür.

Sohbet uygulamaları tamamen ücretsiz olup tüm Dünya bunu kapsamaktadır.

Nasıl chat yapabilirim?
Sitemizde chat odaları vardır, ”Sohbete Giriş” kısmından kendinize rumuz(nick) alarak ”Sohbete Bağlan” sekmesine tıklayınız, ardından otomatik olarak kanallarımıza aktarılacaksınız.

Özel sohbet (2 kişilik sohbet) nasıl edilir?
Özelde konuşmak istediğiniz kişinin ismine çift tıklayın ve çıkan pencerede bu kişiye yazın. Özeldeki yazıları sadece ikiniz görebilirsiniz.

Yıldızlı ve kırmızı bir yazı görüyorum, anlamı nedir?
Böyle bir yazı görüyorsanız size biri özelden yazıyor demektir. Bu yazıyı sadece siz ve yazan kişi görebilir, mesela: *isim* selamlar Cevap yazmak için bu kişinin ismine çift tıklayacaksınız.

Odalarda hangi kurallar geçerlidir?
Küfür, küfürlü isim, reklam, tekrar, flood, çlone, spoof, oto mesajlar ve siyaset ile ilgili konuşmalar kesinlikle yasaktır! #Oyun kanallarında sohbet etmek yasaktır.

Diğer sohbet odalara nasıl girebilirim?
/join #kanalismi Örnek: /join #Sohbet

Operatör nedir ve nasıl olunur?
Operatörler (yani OP lar) kanalları korumak için yetki almışlardır. Kurallara uymayan kişileri odadan atabilirler. İsimlerin önünde @ işareti vardır. Op olmak için oplarla konuşmalısınız.

Rahatsız edenlerden nasıl korunacağım?
Ignore: /ignore isim Silençe komutu yazdiktan sonra karsi tarafin mesajlari size ulasmaz. Silençe ile Ignore komutlarin farki: Silençe edinçe karsi taraf sizin onu engellediginizi göremez, ignorede görür ve anlar.

Rumuzumu nasıl şifreleyeceğim?
/msg nickserv register şifreniz mail[at]adresiniz komutunu kullanabilirsiniz. Yardım için #Help odasına giriniz.

Şifremi kaybettim nasil geri alabilirim?
Yardım kanalina girmelisiniz, bu komutu yazin ve o kanaldaki yetkililere sorunuzu sorun: /join #Help

Rumuzumu benden başkası kullanmaması için ne yapmalıyım?
İsminizi şifrelemeniz gerekiyor ->
Nickinizi şifrelemekle ilgili bilgiyi üstte paylaşmıştık.

Rumuzumun şifresini nasıl değiştirebilirim?
/msg nickserv set password yeni şifreniz.

Kayıtlı rumuzumu nasıl tanıtabilirim?
/msg nickserv identify şifreniz

Bir kullanıcı hakkında nasıl bilgi alabilirim?
Bu konu ile ilgili 2 komut bulunmaktadır. Bunlar sırası ile: /whois nick — Bir diğeri ise /msg nickserv info nick komutudur.

Bir kanalın kime ait olduğunu nasıl anlayabilirim?
/msg chanserv info #kanal komutunu kullanarak kanal founderının yani sahibinin kim olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Memo nedir, nasıl kullanılır?
Memo kısa bir mesaj servisidir. Konuşmak istedigin kişi yoksa kısa bir not gönderebilirsiniz. Memo göndermek için: /msg memoserv send isim mesaj Memo listene bakmak için: /msg memoserv list Memo silmek için: /msg memoserv del memonumarası

Akick nasıl eklenir?
Akick komutunu otomatikman bir kişiyi kanaldan atmak için kullanabilirsiniz ama bunun için yeterli erişiminiz olması gerekiyor. /msg chanserv akick #kanal add rumuz!*@*

Nasıl ban atabilirim?
Ban atmak için kanalda OP olmanız gerekiyor. Önce ban sonra kick atacaksınız: /mode #kanal +b isim /kick isim

Bir kanalda ki bütün banları nasıl kaldırabilirim?
Kaldırmak için kanalda OP olmanız gerekiyor. Bu durumda banları kaldırmak için /msg chanserv clear #kanal bans komutunu kullanabilirsiniz

Sohbet Üzerinde Nick’imi Nasıl Kayıt Edebilirim?
/msg NickServ Register şifreniz e[at]mail adresiniz. Nick kayıt işlemini başarı ile kayıt edebilirsiniz. Nick kayıt etmede hala sorun yaşıyorsanız Sohbete bağlandıktan sonra #Help kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Örnek : /msg Nickserv REGISTER 12345 Ornek [at] EylulSohbet.Net

Haksız Yere Sohbet Sunucusu ile Bağlantım Kesildi ne Yapabilirim?
Eğer ki sohbet sunucumuz üzerinden haksız yere uzaklaştırıldığınızı düşünüyorsanız ;

1 – Modeminizi resetleyerek yeniden bağlantı deneyebilirsiniz.

2 – Başka bir arkadaşınızı sohbet sunucumuz da bulunan #Operhelp kanalına yöndirerek IP üzerindeki banınızın açılması için yetkili arkadaşlardan yardım talep edebilirsiniz.

Yetkili Olmak Mümkün mü?
Bilindiği üzere sohbet sitelerini birçok farklı isim ve yetki ile kullanmak mümkündür. Bunlardan biri de ”admin” olma seçeneğidir. Ancak yetkili olmak için belli başlı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartların başında uzun süreden beri aynı siteyi aktif olarak kullanmak geliyor. Aynı zamanda site içerisindeki popülerlik oranı da belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. Bunun için yerine getirilmesi gereken bir diğer şartlardan biri de alınan nick’i kayıt altına almaktadır. Bu sayede sitede ne kadar eski olunduğu rahatlıkla tespit edilebilir.

Dj Olmak Mümkün mü?
Aktif halde kullanılmakta olan mevcut sohbet sitelerinin bir diğer özelliği de düzenli ve canlı müzik yayını yapmasıdır. Bu sitelere üye olan kişiler aynı zamanda dj olma fırsatını elinde bulunduruyorlar. Sitenin müzik kısmında görev alan yetkililerle direkt olarak iletişime geçmek ve onlardan yardım almak mümkündür. Özellikle dj’lik konusunda deneyimi bulunan kişilerin bu sitelerde bu tür görevlere getirilmesi çok daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Daha önce dj’lik yapmış kişiler geçmiş tecrübelerini de yazarak ilgili kısımlara başvuru yapabilirler.

Sohbet Edebilmek İçin Ücret Ödemem Gerekir mi?
IRC tabanlı Chat sitemiz tamamen ücretsiz hizmet vermektedir ve ücretsiz olacaktır. Şuan için yetkiler de ücretsizdir ek gelir kaynakları yaratıldığı sürece de yetkiler ücretsiz olmaya devam edecektir.

Belli Başlı Sohbet Kuralları Nelerdir?
Site içerisinde düzeni sağlamak amacıyla konulmuş belli başlı kurallar değiştirilemez. Bu kuralların başında karşı tarafı rencide edici, aşağılayıcı ifadelerin kesinlikle yasak olması gelmektedir. Küfürlü konuşmak ve karşı tarafa hakaret etmek de yasaklar arasındadır. Başka kişilerin cep telefonu başta olmak üzere iletişim bilgilerini paylaşmak ya da yayınlamak da yasaktır. Ip bilgileri kayıt altına alındığı için kurallara uymayanların üyelikleri iptal edilmektedir.

Nick’ine El Konulanlar Ne Yapmalı?
Bildiğiniz üzere sohbet sunucumuz içerisinde bulunan tüm kanal ve nick’ler EylulSohbet.Net’e aittir. Yalnızca kullanım hakkı sizindir, herhangi olumsuz davranışta bulunduysanız eğer #Operhelp kanalından gerekçe isteyebilirsiniz, hatalı bir yaptırım olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfamızı kullanarak bize mail atabilirsiniz daha da detaylı bilgi isterseniz sohbet’e bağlandıktan sonra /Rules komutunu uygulayabilirsiniz.

Unutmayınız ki sohbet sunucumuza bağlantı yaptığınız andan itibaren tüm kurallarımızı eksiksiz olarak kabul etmiş sayılırsınız.

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kural207 kanal içerisinde, 3 farklı platformdan (mirc, web, mobil) bağlanan 759 kişi muhabbet etmektedir.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı